کمي فکر دقيق تمام چيزي است که براي قرار دادن خود در مسير درست نياز داريد.

برنامه ها براي موفقيت در هر تلاشي بسيار مهم هستند. فرقي نمي کند که آن پروژه در حال ايجاد يک کسب و کار باشد يا نوشتن يک کتاب. بدون برنامه ريزي، حتي با نيت خوب ترين پروژه ها نيز مي توانند به موانعي برسند يا حتي به طور کامل متوقف شوند. تدوين يک برنامه موفقيت به زمان و تلاش نياز دارد. همچنين نياز به سطح مشخصي از تجربه دارد و متأسفانه تازه واردان تنها پس از شروع پروژه هاي خود مي توانند با اين درک مواجه شوند.

بنابراين چه چيزي برنامه هاي موفقيت قابل اجرا را از برنامه هاي آماتوري متمايز مي کند؟ پانزده کارآفرين از شوراي کارآفرينان جوان بهترين نکات خود را براي برنامه ريزي موفقيت به اشتراک مي گذارند و توضيح مي دهند که چرا توصيه هاي آنها به ويژه در اجراي يک طرح مفيد است.

1. هدف خود را بشناسيد

هدف خود را بدانيد هنگامي که مي دانيد موفقيت چگونه است، مي توانيد يک برنامه را شروع کنيد. من با ايده هاي طوفان فکري شروع مي کنم. به محض اينکه آنها را مورد طوفان فکري قرار دادم، ايده هاي اول و دوم را انتخاب مي کنم که فکر مي کنم بيشترين شانس را دارند که به من در رسيدن به هدفم کمک کنند. در نهايت من نقشه را اجرا مي کنم. اگر شکست بخورد، بهترين گزينه دوم را انتخاب مي کنم. همه برنامه ها براي اولين بار کار نمي کنند، بنابراين مهم است که خوش بين باشيد.

جان هال

2. هميشه "چرا" را درج کنيد

هميشه «چرا» را بگنجانيد. گاهي اوقات آنقدر غرق در تمام تلاش هاي سختي که براي رسيدن به اهدافتان نياز است مي شويد که فراموش مي کنيد چرا اينقدر سخت کار مي کنيد. همه روي هدف ملموس و چارچوب زماني يا ضرب‌الاجل تمرکز مي‌کنند، اما فراموش مي‌کنند که چرا در وهله اول اينقدر سخت تلاش مي‌کنند تا به آنجا برسند. اين "چرا" سوختي است که وقتي بخار يا تمرکز خود را از دست مي دهيد، شما را به آنجا مي رساند.

يعقوب تنور

3. در برنامه ريزي خود انعطاف پذير باشيد

در برنامه ريزي خود انعطاف پذير باشيد. ايجاد يک برنامه راحت تر از پايبندي دقيق به آن است. در تجارت، همه چيز تغيير مي کند و شما بايد بتوانيد چرخش کنيد. بنابراين درک کنيد که وقتي برنامه موفقيت خود را تنظيم مي کنيد، بايد انعطاف پذير باشيد. اگر بدانيد که وارد شدن، موفقيت براي شما بسيار آسان تر خواهد بود.

- زک بايندر

4. يک بيانيه چشم انداز ايجاد کنيد

هر شرکت موفقي يک بيانيه چشم انداز دارد و بهترين رهبران کساني هستند که هدفي جسورانه تعيين مي کنند، تيم خود را الهام مي بخشند تا آن را دنبال کنند و کسب و کاري بسازند که به آن چشم انداز دست يابد. در سال 2016، يک چشم انداز دقيق و مکتوب از جايي که شرکت من در سال 2020 خواهد بود ايجاد کردم. Vivid Vision ما يک نقشه راه کلي براي سه سال گذشته بوده است و ما را در مسير دستيابي به اهدافمان نگه داشته است.

- رابرت گليزر

5. براي پشتيباني با افراد ديگر تماس بگيريد

در حين نوشتن يک برنامه موفقيت، به سراغ افراد ديگري برويد که مي توانند از شما حمايت کنند و در قبال آن اهداف پاسخگو باشند! براي ما بسيار آسان است که به صورت فردي بر روي گام‌هاي خود به سوي موفقيت تمرکز کنيم و فراموش کنيم که تکيه کردن به همکاران، خانواده و دوستان براي حمايت بهترين راه براي رسيدن به آن هدف است. يک دست ياري مي تواند اهداف شما را به خط پايان برساند و منابعي را فراهم کند که نمي دانستيد داريد.

- ليزا کورتيس

حتما مقاله کوچينگ کسب و کار چيست را بخوانيد

6. بازار خود را درک کنيد

هنگام نوشتن يک برنامه موفقيت موثر، مطمئن شويد که تحقيقات کافي براي درک بازار خود انجام داده ايد. شما به اطلاعات دقيق در مورد بازار هدف خود نياز داريد تا بدانيد کسب و کار شما به آنها پاسخ مي دهد و شانس موفقيت بالايي دارد.

- جرد آچيسون

7. ابتدا ايده خود را تأييد کنيد

يک نکته براي نوشتن يک برنامه موفقيت موثر اين است که ايده خود را تأييد کنيد. شما نمي‌خواهيد برنامه‌اي بنويسيد که مشتريان يا مشتريان شما نمي‌خواهند، و نمي‌خواهيد برنامه شما بر اساس چيزي باشد که فکر مي‌کنيد به جاي کار درست بعدي، «بايد» انجام دهيد. برنامه خود را با بازار و در کنار اهداف بلندمدت خود اعتبار سنجي کنيد.

- ديگو اورجولا

8. تعريف، توسعه و استقرار

من از يک چارچوب ساده براي ايجاد يک برنامه موفقيت پيروي مي کنم، که عبارت است از تعريف، توسعه و استقرار. آنچه را که مي خواهيد تعريف کنيد، دليل نياز به آن را توسعه دهيد و برنامه خود را اجرا کنيد. سخت ترين بخش اين چارچوب اين است که چرا به آن نياز داريد تا بتوانيد در نهايت برنامه خود را پياده سازي کنيد. اگر بتوانيد اين سه کار را در هر کاري که انجام مي دهيد انجام دهيد، دليلي نمي بينم که موفق نشويد.

- سليمان تيموتي

9. آن را يک صفحه نگه داريد و آن را به روز کنيد

آن را در يک صفحه نگه داريد و آن را به روز کنيد. فکر کردن به همه چيزهايي که مي خواهيد انجام دهيد، تغيير دهيد و در زندگي به انجام برسانيد مي تواند دلهره آور باشد. چالش: برنامه زندگي خود را روي يک تکه کاغذ طراحي کنيد. از خود بپرسيد که اکنون، در 10 سال گذشته، چه چيزي براي شما مهم است و مي خواهيد در حين لذت بردن از بازنشستگي به چه چيزي نگاه کنيد و جشن بگيريد. بسياري از مردم گير مي کنند يا غرق مي شوند و اين تمرين بهترين مکان براي شروع است.

- جيسون داف

10. آن را به بخش هاي قابل مديريت تر تقسيم کنيد

هميشه ايده خوبي است که برنامه خود را به بخش هاي کوچکتر و قابل مديريت تقسيم کنيد. اگر به فهرست عظيمي از وظايف نگاه مي‌کنيد که هيچ پايان واقعي در چشم شما نيست، ممکن است احساس غمگيني کنيد. با اين حال، اگر آن را به کارهاي کوچکتر تقسيم کنيد، مي توانيد به آرامي شاهد تحقق برنامه خود باشيد. برداشتن اين مرحله همچنين به شما اين امکان را مي دهد که پيشرفت خود را رديابي کرده و برنامه هاي آينده را انجام دهيد.

- جان براکت

11. شعاري بسازيد که طرح را تعريف کند

شعاري بسازيد که طرح را مشخص کند. يک برنامه موفقيت موثر طولاني و خسته کننده به نظر مي رسد. بايد چيزي به ياد ماندني وجود داشته باشد که طرح را به يک شعار يک جمله اي متراکم کند که همه بتوانند آن را بخوانند و دور آن جمع شوند. براي ما، اين شعار "10/4" است. موفقيت شرکت ما اين است که ظرف چهار سال تا 10/4 (تولد 40 سالگي من) در 10 شهر باشد. هدف را روشن و به ياد ماندني نگه داريد.

- برت فارميلو

12. طرح خود را ترسيم کنيد

هنگام ايجاد يک برنامه موفقيت، فقط لازم نيست آن را بنويسيد، بلکه مي توانيد آن را نيز ترسيم کنيد. وقتي نقاشي مي‌کشيد، بخش‌هاي مختلف ذهنتان را درگير مي‌کنيد. با دودل کردن يا ترسيم نقشه خود با استفاده از فلش ها، کلمات و اشيا، تصوير واضح تري در ذهن خود ايجاد مي کنيد. نقاشي مي تواند به شما کمک کند کل تصوير را ببينيد. سپس مي توانيد طرح دقيق تري را که کار مي کند بنويسيد.

- سيد بلخي

13. روي نتايج تمرکز کنيد

روي نتايج تمرکز کنيد تا اقداماتي را پيشنهاد دهيد. خيلي وقت‌ها، حتي برنامه‌ها هم ممکن است زمين بخورند و سقوط کنند، و ما به اشتباه فکر مي‌کنيم که اين پايان کار است، زيرا بار اول به نتيجه نرسيد. ضروري است که ذهن خود را روي نتايجي که مي خواهيد به دست آوريد نگه داريد و اقداماتي را بر اساس آنها برنامه ريزي کنيد تا در دستيابي به آنها پايداري داشته باشيد.

- کوين ليز

14. آن را براي خود منحصر به فرد کنيد

برنامه موفقيت شما بايد منحصر به فرد باشد. شما مي توانيد از يک الگو به عنوان راهنما يا طرح شخص ديگري به عنوان الگو استفاده کنيد، اما در پايان، اين بايد برنامه موفقيت شما باشد. شما اهداف، انگيزه ها و تجربيات منحصر به فردي داريد، بنابراين از آنها براي ايجاد برنامه خود استفاده کنيد. و هر کسي را که مي‌گويد «اشتباه» انجام مي‌دهيد ناديده بگيريد.

- جاش کولباخ

15. برنامه هاي کوتاه مدت ايجاد کنيد

من شانس زيادي براي نوشتن يک برنامه موفقيت درازمدت نداشتم، زيرا به نظر مي رسد زندگي به سمت شما گلوله هاي منحني مي اندازد، اما در بررسي برنامه هاي کوتاه مدت موفق شده ام. من دوست دارم به خودم اهداف کششي کوتاه مدت بدهم و به نظرم انجام اين کار به صورت شخصي و حرفه اي واقعا مفيد است. حرکت در اهداف کوتاه مدت هميشه روي بلندمدت نيز تأثير مي گذارد و من را سريعتر به هدف مي رساند.

- ارين بلاسکي

15 نکته براي توسعه يک برنامه موفقيت موثر

مي ,برنامه ,يک ,کنيد ,موفقيت ,کار ,خود را ,يک برنامه ,آن را ,برنامه موفقيت ,است که

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

دانلود نمونه سوالات برنامه ریزی درسی دوره تحصیلی متوسطه پیام نور تمدید مهلت ثبت نام مرزنشینان تا اخر سال 1396 پایگاه خبری تحلیلی طراحی و سئو مطالب اینترنتی مو موفق میشوم ghraphicdl سیستم های حضور و غیاب lennonrzf2 cant پرتال جامع ترولیا | همراه سرگرمی باش! جملات خیس وخشک